Celostní přístup k výživě

Ayurveda

Naturopatie

Praktické nástroje pro posílení imunity 

Lepší nálada i zdraví krůček po krůčku

V ČEM VÁM MOHU POMOCI?

SILNĚJŠÍ ZDRAVÍ A SPOKOJENĚJŠÍ NÁLADA

Pomáhám najít cestu k silnějšímu zdraví i spokojenější náladě. Každý je na své životní cestě různě daleko a já věřím, že každý se může cítit zase dobře. Vás, kteří už o výživě něco víte, povedu dál, abyste se zbavili nebo předešli případných zdravotním problémů. A Vás, kteří jste dosud nevěnovali pozornost stravě a větší péči o zdraví, povedu krůček po krůčku k trvalé změně. 

KOMPLEXNÍ PŘÍSTUP

🤗 Na klienty se dívám komplexně a snažím se pochopit každý střípek, který může mít vliv na Vaše zdraví. 

NALEZENÍ PŘÍČIN, SOUVISLOSTÍ A NÁVRH NA ZMĚNU

🤗Poté společně odhalujeme příčiny případných zdravotních potíží a hledáme nejlepší celostní řešení na Vaše celkové zdraví. Individuálně Vám nastavím jídelníček, neboť každému svědčí a pomáhá něco jiného. Případné deficity v organismu vyřešíme doplněním opomíjených potravin nebo vhodnými a těmi správnými přírodními doplňky (na trhu jich je celá řada, ale je potřeba umět rozlišit marketingová tvrzení a opravdový účinek). Mrkneme se a poopravíme denní rutinu, která má na Vaše zdraví nemalý vliv. Doporučím vhodné potraviny, připravím koření a bylinky, které Vám jídelníček nejen ozvláštní, ale také přinesou pohodu vašemu zažívání, celému tělu i vyladí náladu. Podíváme se na vhodné éterické oleje, vhodné cvičení a spousty dalších zajímavých „drobností“, které Vám pomůžou cítit se dobře.

Pomůžu Vám pochopit souvislosti mezi tím, jak žijete a zdravotními problémy, které Vás trápí. 

PSYCHICKÁ PODPORA

🤗 Chápu, že každý člověk má nejen své individuální zvyky a nastavení, ale také schopnosti a možnosti, jakých změn je právě nyní schopen dosáhnout. Jelikož začátky mohou být obtížnější, nedílnou součástí naší spolupráce je i dlouhodobá psychická podpora a motivace na cestě ke zdravějšímu životu.

ASISTOVANÝ NÁKUP A SPOLEČNÉ VAŘENÍ

🤗 Pomůžu Vám vyznat se v potravinách a jak je v kuchyni správně kombinovat a upravit. V tomto ohledu nabízím klientům asistovaný nákup i oblíbené společné vaření. Zde si osvojíte základní pravidla a inspirujete se na cestě k samostatné péči o Vás jídelníček.

IMG_0754


Kdo jsou moji klienti?

Preventisté 

Zatím se cítí celkem dobře – jen tu a tam se jim objeví drobná neduha. Zde je potřeba si uvědomit, že zánět v těle o sobě nedá mnoho let vědět, nepozorován v nás dřímá, pak roste a najednou se projeví jako tzv. civilizační onemocnění. Tu se srdcem, tu s cévami, nadváhou, artritidou, trávením, depresemi… U těchto klientů se snažím hlavně vysvětlit, co všechno strava dokáže ovlivnit a jak mohou tyto zatím drobné zdravotní problémy vypadat za pár let. Ukazuji, jak se drobnými změnami zvyků a stravy upraví trávení, kondice i nálada. A hlavně jak se udržet co nejdéle v pohodě a nedovolit, aby i malé nemoci přešly do chronického stavu.

Dědičné nemoci 

Jsou to také ti z vás, kteří nechcete jít ve šlépějích rodičů a chcete zkusit vyvarovat se nemocem, které Vaše rodiče i Váš rod provází. Vědci se poslední dobou už shodují, že genetika nás ovlivní jen z několika procent. Hlavní je, jak se k sobě v životě chováme, jak jíme, jak přemýšlíme, v jaké náladě život trávíme. U takového klienta spolu pátráme, jaké zvyky měla jejich rodinná linie, v čem ho ovlivňuje a jak by to šlo změnit, aby se udržel zdravý. Samozřejmě přihlížím k individualitě klienta a jeho osobnímu nastavení.

Chronické nemoci

Navštěvují mě však také lidé, které již trápí chronické problémy. Bývají to těžkosti a nekomfort v oblasti trávení, zácpa, alergie, vysoký krevní tlak, autoimunitní onemocnění. Migrény, exémy, únava, vracející se záněty a virózy, oslabená imunita. Ale také psychická nepohoda, výkyvy nálad a spousty dalšího.

Nadváha

Obracejí se na mě také lidé s nadváhou. I u těch je důležitá nejen nutriční stránka, ale také denní návyky, kombinace a výběr potravin, vhodné doplňky stravy, bylinky i koření.

Maminky

Prvních 1000 dní děťátka je nejdůležitějších… Navštěvují mě maminky s dětmi. Hledáme cestu, jak upravit jejich jídelníčky, aby společně vyrazili na novou cestu životem správně. Vyživení a nezadělávávali si zbytečně na zdravotní problémy – tedy maminky po náročné změně, jako je porod a mateřství, tak jejich miminka, která mají šanci osvojit si správné stravovací návyky. 

3I8A9169
3I8A9282

Rychlý moderní život nám to pěkně zavařil. Nestíháme, makáme, jsme čím dál aktivnější a nabíráme zběsilé tempo. Nikdo nás nenaučil s tím pracovat a tak jedem na plný koule. Málo spíme, rychle a ne úplně správně jíme, nervujeme se, zajídáme to, nervujeme se víc…Vždycky je něco důležitějšího, než naše zdraví či výživa. Najednou hle, do toho fofru přijde nějaké trápení. Duše nebo tělo řekne dost. A co na to my?

Nejprve děláme, že to nevidíme. Jenže hra na schovku dlouho nefunguje, ono to na nás vykoukne z jiné strany. Acho jo…Tak si na zmíněné trápení dáme panáka, sklenku, prášek. Když nás něco bolí, slupneme rychle lék nebo jdeme k lékaři. Ten ale nemá moc času hledat příčiny. Vlastně ho to možná ve škole ani neučili:( A tak místo návrhu změny, která by vedla ke zlepšení, nám naordinuje léky. A nám se vlastně uleví… Nemusíme tedy nic měnit, vše je v pořádku, doktor to posvětil, jen dal pilulku… Půl prášku denně, to je jako nic. Teď prý můj problém má hodně lidí, je to civilizační, může za to moderní doba, stres…. Ne já. A tak do těla, které volá po změně toho, co mu dělalo špatně, začneme pravidelně házet chemii. A zároveň mu nakládáme stejným dílem jako v minulosti. 

Brrrrr!

Už chápete, že tahle cesta ke zlepšení zdravotního stavu nemůže vést? Pojďme převzít za sebe zodpovědnost. Za své zdraví, za zdraví své rodiny. Nebojme se, sledujme informace, zkoušejme dělat změny, pozorujme se. Většinou není potřeba obracet život na ruby, jen krůček po krůčku měnit své zdraví a svou náladu k lepšímu. A já Vám nabízím pomoc a spolupráci, abyste nemuseli hledat a studovat tak dlouho, jako já:)  

Někoho z Vás inspiruji jen tímto blogem, aby si místo bagety nebo fastfoodu doma uvařil. I to je dobře. Použijte vhodné koření a bylinky, jejichž chuť Vás bude bavit a ještě Vám pomůže v mnoha ohledech. 

A někoho možná přesvědčím, že zdraví i nálada mohou být trvalejší, když změna výživy bude komplexnější. Ráda Vás budu touto cestou provázet při osobních konzultacích a celostně zaměřených FoodMood programech výživového poradenství.

Jak začít a kolik konzultace stojí?

Kontaktujte mě jakkoliv, přes email, formulář nebo sociální sítě.

Spojím se s Vámi, abychom si přesně řekli, co Vás trápí.

Před konzultací Vás požádám o vyplnění dotazníků o Vašem zdravotním stavu.

Následuje osobní 120 minutová konzultace (případně on-line). Zpravidla ale přetahujeme. Přistupuji ke každému zájemci tak komplexně, že za kratší dobu se to zvládnout nedá. A také, ehm…z klientů se stávají postupně moji přátelé, takže se nám ani nechce setkání končit, jak si to spolu užijeme:) 

Cena za tuto komplexní konzultaci je 1800,-.

Spolu se také domluvíme, jak bych Vám mohla ještě pomoct a případně se potkáme znovu. Někteří klienti chtějí provést obchodem, aby se naučili nakupovat potraviny, které právě jim sednou a pomůžou. Jiní zase potřebují jídelníček i s recepty, aby nemuseli tápat. Někteří potřebují i lekce vaření, aby se v novém způsobu zorientovali. Vaše potřeby jsou různé a já dělám maximum, abych Vám začátek této ozdravné cesty usnadnila.